10. tek prijateljstva do Nokul_Decima corsa dell’amicizia

tek prijateljstvaV soboto, 24. maja 2014 je bil 10. Tek prijateljstva iz Posočja v Benečijo. Letos je bil start teka ob Nadiži pri vasi Robič. Tekače je pot vodila čez nekdanji mejni prehod Robič skozi beneške vasi Štupica, Log, Podvaršč, Ščigla, Kras, Bjače, Podšpanjud. Cilj petnajst kilometrov dolgega teka je bil v vasi Nokule. Najhitrejši tekač je progo pretekel natančno v eni uri. Organizatorji teka so bili Planinska družina Benečije, Inštitut za slovensko kulturo iz Špetra, Fundacija Poti miru v Posočju in Planinsko društvo Kobarid. Bilo je lepo vreme in vedro vzdušje. Komaj čakamo na enajsti Tek prijateljstva!